YENİ ABADDON Sunucusu için önerileriniz ?

Arwen

New Member
Kayıtlı Üye
5 May 2019
3
4
3
28
1.Yeni db ye öneri lvl cap 65 olsun 15 gün en az sürmeli
2. Master item droplari oran düşuk olsun 2. Günden sw nin yarısı masterli gezmesin
3. Bowl canlı tutma adına darkkodaki gibi 50 kill atros riote kc gorevi eklenmeli ve chaos suresi uzun tutulmalı
4. Bos itemleri ozellikle uniq takilar havada uçmamalı ske belt roller vs droplar cok dusuk olmalı
5. Dm dropları ilk db gibi kalmalı genie cz de kullanılmalı
6. El altından item girmesi gibi şaibeler olmaması icin fark yaratan userlerin logları sürekli kontrol edilmeli
7. Pus itemleri pre fiyatları cazip fiyatlardan satışa sunulmalı ögrenci arkadaslar icin
8. Cr etkinlikler kısa tutulmalı pk canlı olabilmesi adına özellikle andream event. mini ronark land kaldırılmalı.
9.herkesin sikayetci oldugu girmek bile istemedigi choas var yerine death mach getirilmeli burada 1 her kile np gelmeli user damgeler hp ler aynı olmalı eski tip myko death maç düşünün hem rekabet hem ödül cüzi rakamlardan oluşmalı günde 2 defa bir gunduz bir gece tekrarlanmalı.

Sevgiler saygılar

Son düzenleme:
  • Like
Tepkiler: sedobaba33

KrasnoVetsKa

New Member
Kayıtlı Üye
27 Nis 2019
9
10
3
24
bir şey eklemek istiyorum client konusunda . client cok yer kaplıyor bilgisayarda bunla ilgili bi yapılanma düşünülürmü acaba

• Like
Tepkiler: Arwen

gokmen39

New Member
Kayıtlı Üye
3 Şub 2019
2
1
3
21
Chaos saçmalığına bende katılıyorum chaos yerine farklı event düsünülebilir deathmatch gibi yada onun yerine fazladan bdw yapılsın.Chaosa girmeden server bitirdim Spartada bence gereksiz bir event sinir stress olmaktan baska bi ise yaramıyor.

• Like

come41

Member
Kayıtlı Üye
17 Ocak 2019
50
33
18
28
Yapılması gereken yegane yenilik CR çeşitliliğini sağlayarak her levelden ve itemden solo dahi olsa yapılabilen CR'ler düzenlemektir.30 scorpion 30 lycan Reward :5m exp + %25 exp sc gibi ufak ödüller dahi verilse insanlar CR leri yapamadıkları zaman tilt oluyor.100kill cr sadece akşam pklarında ve map eventlarında acılmalıdır.Onun dışında öğlen ve sabah oyunun ekseriyetle sakin olduğu zamanlara yukarıda verdiğim örnekteki gibi CR'ler veya database elveriyor ise collect item tarzı ve mysterious monster tarzı CR ler acilen eklenilmelidir.Onun dışında map kesinlikle ronark land olmadılır (kaleli olan ) Colony zone mapi event olarak mini ronark land veya ardream yerine açılmadılır.

Bu server bu database'de oynayacığımız 3. server olucak her defasında tepeye oynayan ve oyun içi oyunun kaderini değiştiricek bugları @Paul 'a bildirmiş biri olarak önerilerimi dikkate alıcagınızı umuyorum.Hatta @ByNeon 'ün bonkorlük durumuna göre herkese ilk 3 gün bronze premium eklenirse çok iyi olur.Onun dışında valkrie pathos tarzı ürünlerin 1-2 hafta sonra eklenip ek gelir elde edilmesi server sahiplerinin motisvasyonları için güzel bence.Son olarak server açılmadan önce yapılan tanıtım yayınında yeşil mavi kırmızı kutu random item box vb. 50 şer adet kırdırılıp tanıtılmalıdır

• Like

sedobaba33

New Member
Kayıtlı Üye
20 Ocak 2019
6
4
3
26
Yapılması gereken tek şey serverin bir an önce açılmasıdır ramazan bitiminde açmanın hiç bir mantığı yok insanlar tatilde olacak izini değerlendirmek isteyecekler

• Like
Tepkiler: Drago ve j34mb34m

ByNeon

www.OldSchoolKO.com
Yönetici
Administrator
19 Ara 2016
381
185
43
Konu başlığı düzenlenip sabitlendi. Önerilerinizi bu konu altında toplayabilirsiniz hepsini tek tek kontrol edeceğim.

eraybaba66

New Member
Kayıtlı Üye
20 Ocak 2019
2
0
1
26
Level ve master zor olmamalı. (Master itemleri oyun başında bile CR 'lere eklenebilir.) (Oyuncular arası eşitlik olması için bu gerekli)
Premium fiyatları çok pahalı olmamalı. Pahalı yapıp az kişi faydalanacağına ucuz olup çok kişi faydalanırsa. Hem oyuncular arası eşitlik olur, hem de kalıcı oyuncular olur.

Premium fiyatları pahalı olduğunda; Premium alan oyuncular kısa sürede diğer oyunculardan farkı açıyorlar ve oyun keyifsiz bir hale dönüşüyor. Herkesin premium alabileceği bir ücret olursa tüm oyuncular daha çok zevk alır.
Level ve Master zor olduğunda ; Bu ihtimalde de mageler ve oyunu oynamada vakit sıkıntısı olmayan arkadaşlar. Master açmak için uğraşan ve exp kasan garibanlara oyunu dar ediyorlar. Oyun zevk almaktan çok çileye dönüşüyor.

Thepatapata

New Member
Kayıtlı Üye
7 May 2019
9
2
3
26
birde şu special emblem var bdwlerde veren yani bence bu saçma birşey kaldırılması lazım . death knıght emblem yeterli bence

S

shoo11

Guest
aga bosslar drop atmıyor 100 bishop-bach-duke kesip paylaşırmısınız lütfen :D

sicey

New Member
Kayıtlı Üye
29 Ocak 2019
9
2
3
31
1- pus fiyatları aynı olmalı son serverdaki pus fiyatları gayet idealdi ne pahalı ne ucuz fiyatlarda artma olmamalı. Tabi gönül isterki daha ucuz olsun Ama darkko ve yourko fiyatlarından sonra eski fiyatlardan kalsın yeterli :)
2- okçu mage damage i başta belirlenmeli mümkünse değişiklik olmamalı ve açıklama yapılmalı sonradan oyuncuların ısrarı üzerine değişiklik yapılarak okçu yada mage açmış kişiler mağdur edilmemeli.
3- Slotlara mob çekme olayının engellenmesi için mobların sadece atack veren kişiye atack vereceği şekilde ayarlanmalı
4- genie makro olayı serverın başlarında exp kasmak için makro gerekli ancak geçen serverda sizinde başınıza gelmişti bu olay genie ye para verenler makroların daha hızlı atak vermesinden şikayetçi oluyorlar. Mümkünse buna uygun bir ayar yapmalısınız yada belli bir haftadan sonra geçen serverda yaptığınız gibi makroların yawaşlatılacağına dair bir açıklama yapabilirsiniz.
5- mob cr sini günde iki kez e çıkarabilirsiniz. Gündüz olan ronarkland base crsinin yerine bitane daha mob cr si koyabilirsiniz.
6- ronarkland haritası olmamalı cz eski colony zone haritasında önceki serverınızdaki gibi olmalı yourko da darkko da ronarkland haritasını kullandı bu durumdan bir çok kişi şikayetçiydi.
Benim aklıma gelem bunlar kendimce yardımcı olmaya çalıştım.

Son düzenleme:

iggypop4

New Member
Kayıtlı Üye
3 Şub 2019
5
2
3
27
1) LEVEL CAP:
65 level cap biraz uzun tutulmalı (1 ay olabilir) ve 70/72 level cap arasındaki süre kısa tutulmalı; mage ve warriorlerin hakim olacağı bir yerde solo oynayan asas ve bp lerin avantajsız duruma düşmemesi için.

2) BOSS VE UNİQUE İTEM:
CZ chaos stone süresi ve boss respawn süreleri uzun tutulmalı (6-8 değil de 8-12 gibi) zira bir kaç ekipce tutuluyor ve iki haftada kimse bir party unique takılı adam görmek istemiyor. Master itemleri aynı tutulabilir ama unique item dropları biraz daha düşmelidir.

3)COLLECTİON RACE (CR) / RANDOM İTEM:
Andream ve Ronarkland CR'leri belli bir saatte bir gün Andream ve bir gün Ronarkland olarak değiştirilmeli ve süreleri kısaltılmalıdır (ekstra bir ödül ve eğlence gibi yaklaşılmalı ki bu iki CR günün ortasında CZ'nin neredeyse 4 saat kapalı olmasına sebep veriyor ve zaten bu sürenin yarısında çoğu user CR'sini tamamlamış ve boşta bekliyor oluyor.
Atross ve Riote dropları aynı kalabilir bunun yerine random item box dropları biraz iyileştirilebilir.

ÖNEMLİ: CR random item dropları aynı tutulabilir (int takı server açıldığından itibaren hiç olmamalı) ama 200 KİLL GÖREVİ RANDOM İTEM dropları kesinlikle arttırılmalıdır!!! Bazen neredeyse CR dışında hiç pk dönmediği oluyor bu CR dışındaki pk'nın artmasını sağlar.

4)PUS:
Genie ve auto loot'un süresi uzatılmalı veya fiyatında indirim yapılmalı (50 tl yerine 30tl gibi) ki bu her şekilde pazardaki item fiyatlarını düşürüp solo playerın geride kalmamasını sağlar hem de daha çok kullanıcının satın almasını sağlar.
Valkry en az iki hafta kapalı olmalı. Pathos ve kanat kesinlikle olmamalı.

5) CHAOS WAR/ BDW/ KNGIHT ROYALE:
Bence sayısı ve saatleri gayet güzel. Örneğin knight royale etkinliğine hiç girmesem de diğerlerine arada eğlence amaçlı giriyorum.
Sadece BDW etkinliğine giriş kriterlerninin yüksek tutulması, girişlerin bedeli olması gerekiyor ve düşük levelli/itemsiz adamların girip kalan 7 kişiye etkinliği zehir etmesin. Kaybedene hiç bir ödül verilmemesi ve kesinlikle exp verilmemesi gerekiyor.

BLUE/GREEN/RED CHEST dropları (unique item dışında) chitin, raptor, shard, iron bow vs. item dropları etkinliklerin bir amacı olması adına iyileştirilebilir. 15 red chest toplayıp en iyi drop claver aldığımı biliyorum ve kolay kazanılmıyor pazarda da değeri kalmıyor.

TiocfaidhArLa

New Member
Kayıtlı Üye
10 May 2019
4
2
3
Kocaeli
şu an aklıma gelen en önemli 2 sorun var benim için:

1) Clientiniz işlemciyi aşırı derecede fazla kullanıyor.Çok iyi özellikleri olan bir bilgisayarım yok ama başka sunucuların (rakip olarak görmediğiniz rakibinizin) clientinin 2 hatta en az 3 katını kullandığını düşünüyorum.Sparta’da da birçok oyuncunun bundan şikayeti vardı.Mutlaka iyileştirilmeli.

2)Sparta’da olduğu gibi mageler boss kesmekten mahrum bırakılmamalı.Bossların resistenceları düşürülmeli.4-5 sağlam, ts’li mage nasıl olur da eslantta değil boss kesmek bir boss’un canını dahi açamaz.Boss kesmek yalnızca warrior ve roguelere özgü bir şey mi?Yine Sparta’da da bu konu dillendirilmiş, iyileştirme yapıldığı söylenmişti ama 4-5 mage bir araya gelip bir boss kesemiyordu.

Forrazi

New Member
Kayıtlı Üye
16 Ocak 2019
21
12
3
SPARTA serverinden yola çıkarak;

EXP konusunda;
Exp daha zor olmalı mesela 2hafta 65cap kalsın sonrasında 70 açılsın ama öyle 3-4 saatte 70 olunmasın. Slot basma ve exp kasmanın tadına varılsın.
ITEM konusunda;
10tane Isilion kesmemize rağmen 1 tane ROC alabildik. Bowl droplarınında gayet iyi olduğunu düşünüyorum uniq yapmak zor. (Olması gerektiği gibi)
CZ konusunda;
CZ de genie çalışmamalı,
Bowl’un daha hareketli tutulması adına çalışmalar yapılabilir,
CZ daha çok açık kalmalı gereksiz eventler kaldırılmalı,

Geçen serverde yaptığınız 2 can sıkıcı olayı tekrarlamayın lütfen.

1) 70 Quest görevini düzgün bir düzenleme ile aktif edin.
2) KC Pazar olayını en baştan sabit bir şekilde rayına oturtun.

Teşekkürler.

• Like
Tepkiler: Kotrah

erdotr022

New Member
Kayıtlı Üye
20 Ocak 2019
3
1
3
20
şu an aklıma gelen en önemli 2 sorun var benim için:

1) Clientiniz işlemciyi aşırı derecede fazla kullanıyor.Çok iyi özellikleri olan bir bilgisayarım yok ama başka sunucuların (rakip olarak görmediğiniz rakibinizin) clientinin 2 hatta en az 3 katını kullandığını düşünüyorum.Sparta’da da birçok oyuncunun bundan şikayeti vardı.Mutlaka iyileştirilmeli.

2)Sparta’da olduğu gibi mageler boss kesmekten mahrum bırakılmamalı.Bossların resistenceları düşürülmeli.4-5 sağlam, ts’li mage nasıl olur da eslantta değil boss kesmek bir boss’un canını dahi açamaz.Boss kesmek yalnızca warrior ve roguelere özgü bir şey mi?Yine Sparta’da da bu konu dillendirilmiş, iyileştirme yapıldığı söylenmişti ama 4-5 mage bir araya gelip bir boss kesemiyordu.
arkadasa katiliyorum, oyun client'i yuksek ozellikleri olmayan pc'leri cok zorluyor, onlem alinmali

• Like
Tepkiler: Kotrah

Kotrah

New Member
Kayıtlı Üye
25 Ocak 2019
21
14
3
25
*Sparta serverindeki gibi 70 levele kasmak 3-4 saat değilde en az 4 gün sürmeli ki slot basmanın tadı çıksın

*Spartadan yola çıkarak söylüyorum cz çok kapalı kalıyordu.Çok fazla gereksiz etkinlik var insanlar çok şikayetçi idi bunların düzenlenmesi gerek

*Bowl un canlı tutulması lazım ve Eski zamanlardaki gibi cr dışındada cz de pk dönmesini istiyoruz.

*Sparta gibi mage Lr si tekte kitlememeli

*Cz de genie kesinlikle çalışmamalı

* Chaos etkinliği kaldırılmalı Dm etkinliği gelmelidir.

*Spartada belki 20 tane Tk kestik 1 tane drop alabildik. Talos hq samma aynı şekilde. Cz de desen 25 er tane duke bach bishop kestik hiç bir şekilde drop alamadık daha sonradan high class item eklendi denildi onlarıda göremedik. Droplar ilk 2 hafta cok cok zor olup 2 haftadan sonra iyileştirme gelebilir

*Talia kesinlikle kaldırılmamalı oyunun doğasına aykırı

* Rogue minör skill efekti hiç belli olmuyordu. Düzeltilmeli

Son düzenleme:
  • Like
Tepkiler: Forrazi

Hakkımızda

• OldSchoolKO 7 yıldır v.1299 MYKO olarak alanında en iyiler arasına girmiş bir sunucudur. Eski hatıraları canlandırmak birinci önceliğimizdir. Profesyonel yönetim kadrosu ile siz değerli oyuncularımıza v.1299'u en iyi şekilde yaşatmaya devam edeceğiz. Bizi tercih ettiğiniz için sizlere minnettarız.

Quick Navigation

User Menu

Follow us on Facebook